Allegro zna prawie każdy, a większość z nas przynajmniej raz dokonała tam zakupów. Portal stał się znakiem rynku e-commerce i z powodzeniem prowadził handel online, kiedy jeszcze o sprzedaży internetowej myślało niewielu przedsiębiorców.

Dzisiaj handel online dynamicznie się rozwinął. Mnogość sprzedażowych i możliwość stworzenia własnego, wirtualnej sklepu może sprawiać wrażenie, że Allegro odeszło do lamusa. Jednak nic bardziej mylnego, za pośrednictwem serwisu wciąż można generować duże zyski. Jaki to robić? Przygotowaliśmy kilka wskazówek dedykowanych tym, którzy chcą skutecznie sprzedawać na Allegro. Jak zwiększyć sprzedaż na Allegro poprzez działania marketingowe? Zapraszamy do lektury !

Jak zacząć przygodę z Allegro?

Przede wszystkim powinniśmy zacząć od założenia konta firmowego, które daje dużo większe możliwości. Ikona teczki przy nazwie użytkownika ma duże znaczenie dla kupujących, bo buduje Twoja wiarygodność, wskazując na to, że nie jesteśmy przypadkowym sprzedawca, ale profesjonalnym sklepem specjalizującym się w e-handlu. To z kolei daje użytkownikom pewność, ze towary będą nowe i pozbawione wad.

Wyróżnij swoją ofertę

Allegro proponuje wewnętrzny system promocji Allegro Ads oferuje użytkownikom możliwość promocji ofert sponsorowanych Allegro Ads, dzięki czemu nasza oferta pojawi się na samej górze wyszukiwarki. Ustawianie takich kampanii produktowych jest bardzo zbliżone to klasycznych form promocji znanych nam choćby z Facebooka, czy panelu Google. Wybieramy przedmioty, które chcemy promować, ustalamy budżet dzienny za kliknięcie i czekamy na efekty, Oczywiście musimy je równocześnie mierzyć i analizować.

SuperSprzedawca, czyli sposób na sukces

Prowadząc konto firmowe, możemy starać się o tytuł SuperSprzedawcy. Taki profil spotyka się z największym uznaniem użytkowników, bowiem jest największym gwarantem wiarygodności. Istotne jest spełnienie kilku kryteriów, wśród których liczą się uzyskane oceny, przestrzeganie regulaminu oraz wysoka ocena ilości gwiazdek. O tytuł ten warto walczyć również z punktu widzenia sprzedażowego, bowiem za zakupy z profili oznaczonych tym mianem użytkownicy uzyskują specjalne monety, które mogą wymieniać za bony. Jest to, więc dodatkowa korzyść na kupującego, która może zwiększać sprzedaż na Allegro.

Pozwól się poznać i docenić

Obsługa ma znaczenie

W sprzedaży niezwykle ważne są opinie, dlatego powinniśmy zadbać o jakość obsługi sprzedażowej oraz towaru, co pozwoli generować, jak najlepsze rekomendacje. Istotną rolę odgrywa też czytelny opis, dobrej jakości zdjęcia oraz dostępne formy wysyłki. Warto stworzyć szablon ofert, dzięki czemu nasze produkty będą prezentowały się spójnie i atrakcyjnie.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]